Tarsus köylerine ‘kavga’ uyarısı!

10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:18

Tarsus’ta belediye tarafından düzenlenen ve başvuruları 15 Temmuz’da sona erecek olan Geleneksel Köyler Arası Futbol Turnuvası öncesi katılımcılara ‘kavga’ uyarısı geldi! Belediye Başkanı Ali Boltaç, “Kavga istemiyorum” diyerek bu tarz görüntülerden kaçınılması için çağrı yaptı.

Tarsus Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Futbol Turnuvasının bu yıl ki organizasyonu için kayıtlar 15 Temmuz’da sona erecek. Bu yıl da heyecan dolu anlara tanıklık edilmesi beklenen turnuvaya kayıt için ayrıntılı bilgi: 0533 093 69 90 nolu telefondan alınabilecek.

Turnuvaya Tarsus’a bağlı 60’ın üzerinde köy takımının katılmasını beklenirken kur çekiminin 17 Temmuz’da yapılması planlanıyor. Turnuva kapsamında ilk karşılaşmanın 20 Temmuz’da oynanması hedeflenirken, eleme maçları Faruk Sodan, Kırklarsırtı, Mithatpaşa ve Erkut Kuzeyman sahalarında, yarı final ve final maçı ise Burhanettin Kocamaz Stadı’nda oynanacak. 

 

“BEN TARSUS’TA NE KAVGA NE DÖVÜŞ İSTİYORUM”

Ancak turnuva öncesi Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’tan, ‘kavga’ uyarısı geldi! Görevdeki 100 günü ile ilgili düzenlediği basın toplantısında köylere uyarılarda bulunan Boltaç, “Köyler arası futbol turnuvası kayıtlarımız başladı. Bu konuda bir uyarı yapmak istiyorum. Bu kardeşiniz bu memleketin evladı. Biz bu memlekette daha önce de köyler arası turnuvalar düzenledik. Fakat üzülerek söylüyorum ki futbol barışı, kardeşliği, bir arada olmayı, spora teşvik etmeyi amaçlarken maalesef uygunsuz davranışlara yönelinmesi ile köyde yaşayan vatandaşlarımızda doz artınca sinirler geriliyor, kavga -  dövüş ortamı oluyor. Ben bunu istemiyorum. Ben Tarsus’ta ne kavga ne dövüş istiyorum, köyler arası turnuvada burada oynayacak ve taraftarlarının olduğu takımlarla milli birlik beraberlik duygularımızın kaynaştığını görmek istiyorum. Kazanabiliriz de kaybedebiliriz de maksat spor, maksat bir arada olmak.

Bu konuda bana çok fazla uyarı geldiği için uyarmak istiyorum. Tarsus’ta yaşayan tüm vatandaşlarımıza tüm sporcu kardeşlerimize bu anlamda beni, kendilerini, mahallelerini mahcup etmesinler. Günün sonunda kazanan bir kişi olacak, herkeste onun elini kaldıracaktır diye umut ediyorum. Lütfen birbirimiz ile kavga dövüş içine girmeyelim” dedi.