ÇBK Mersin finale odaklandı

2 Nisan 2024 Salı 14:29

ING Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele eden temsilcimiz Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin, finalde karşılaşacağı rakibini bekliyor.

Yarı finalde Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring karşısında 1/0 önde ve ikinci maç 2 Nisan Salı günü saat 20.30'da Galatasaray Çağdaş Faktoring ev sahipliğinde oynanacak. Karşılamayı Fenerbahçe Alagöz Holding’in kazanması halinde finalin adı Çukurova Basketbol Kulübü, Fenerbahce Alagöz Holding olacak. Galatasaray Çağdaş Faktoring’in kazanması halinde 1/1 eşitlik olacak ve bir karşılaşma daha oynanacak.

Temsilcimiz yarı final karşılaşması sonucunu beklerken antrenmanlarda uzun soluklu lig finalini ve telafisi olmayan Euroleauge yarı final karşılaşmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Çukurova Basketbol Kulübünün lig finalinde muhtemelen rakibi Fenerbahçe Alagöz Holding olması bekleniyor.

Geniş rotasyona sahip ÇBK,  zorlu süreç sonrasında her iki kulvarda kupalara talip olduğunu her defasında dile getiriyor. Yolun sonunda 4/20 Nisan arasında ligde ve Fınal 4'te minimum 5 maksimum 7 maçlık performans ortaya koyacak temsilcimiz. Sessizliğe bürünmüş ve muhtemel rakiplerine konsantre olmuş durumda.