TCDD boruları patlattı Mersin susuz kaldı

16 Nisan 2024 Salı 17:19

TCDD tarafından yürütülen Mersin-Adana hızlı tren çalışmaları kapsamında Berdan isale hattına verilen zarar nedeniyle Mersin’de geniş çaplı su kesintisi yaşandı.

HEDİYE EROĞLU

 

Mersin’de sonu gelmeyen elektrik ve su kesintileri devam ediyor. Son olarak Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ),  TCDD tarafından yürütülen Mersin-Adana hızlı tren çalışmaları kapsamında Berdan isale hattının zarar görmesi nedeniyle su kesintisine gitti.

MESKİ’den yapılan açıklamada, “TCDD tarafından yürütülen Mersin-Adana hızlı tren çalışmaları kapsamında Berdan isale hattına verilen zarar nedeniyle; Akdeniz ilçesi Gündoğdu, Hal, Yenipazar, Çilek, Çay, Mithatpaşa, Hamidiye, Kültür, Kiremithane, Çankaya, Camiişerif mahallelerinin tamamı, Turgutreis, Barış, Bahçe, Mahmudiye, Mesudiye, Yenimahalle ve Üçocak mahallerinin bir kısmında, Yenişehir ilçesi Pirireis, Palmiye, İnönü ve Gazi mahallelerinin ise tamamında 15 Nisan Pazartesi günü(bugün) 18.00 ile 16 Nisan Salı günü 03.00 saatleri arasında zorunlu su kesintisi yapılacaktır” denildi.